Aseptix AEROX®
Ortam Yüzey Dezenfektan
Pulvarizasyon Cihaz Solüsyon
Hidrojen Peroksit Vaporizasyon (HPV) Likid

Aseptix AEROX® Ultrasonik pulvarizasyon cihazı ile ortama uygulanılan geniş spektrumlu temizleyici dezenfektandır. Bakteri, Fungus ve zarflı virüs gibi mikroorganizmaların görüldüğü bölgelerde hayati önem arz etmeyen kritik uygulamalarda kullanım için idealdir.

AEROX® dezenfektan olabildiğince küçük partiküllere ve stabil Hidrojen peroksit gaz forma dönüşebilecek özellikte optimize edilerek üretilmiştir. AEROX® dezenfektan tercihen ultrasonik pulvarizatör cihazında (FOGASEPT) kullanılabilmektedir. Gözle görünür istenmeyen kalıntılar bırakmaz. Perasetik asid, Aldehit, Kuaterner ve Klorin gibi kimyasallar içermez.

Temel Özellikleri:
> Hayati önem arz etmeyen kritik uygulamalar için geliştirilmiştir.
> Büyük alanların dezenfeksiyonu ve dekontaminasyonu için idealdir.
> Ultra küçük partiküller üretir; iyi penetre olur ve kolayca yayılır.
> Özel formülasyonu sayesinde, Hidrojen peroksit derişiminin havada uzun süre ve yüksek oranda kalması sağlanır. Hidrojen peroksit yüzeye temas etmeden su ve oksijene ayrışmaz.

UYGULAMA:
Aerox® dezenfektan Fogasept cihazı ile kullanılır. Herhangi sert bir yüzeyde bulunan patojenik mikroorganizmaları etkin şekilde yok eder. Geniş spektrumda mikrobiyolojik etkinliğe sahiptir. Microbakterisidal ve Sporisidal uygunluğu dahil edilmemiştir. Deodorize eden etkiye sahiptir. Optimal sonuç için dezenfeksiyon devri içerisinde periyodik temizlik yapar. Aerox® hayati önem arz etmeyen kritik uygulamalarda, güvenlik, maliyet ve dezenfeksiyon sonuçlarını optimize eden periyodik dezenfeksiyona sahiptir. Aerox® Bakteri, Fungus ve Virüs gibi birçok patojenin öldürülmesi için geniş bir spektrum sağlar ve neredeyse tüm sert yüzeyler için geçimliliğe sahiptir.

Aerox® pulvarizasyon ya da spreyleme yöntemleriyle hızlı dezenfeksiyon ihtiyacı olan ortam ve geniş alanların kullanımı için mükemmel bir tercihtir. Güçlü bir deodorize edici güce sahip olmakla beraber toksik / tehlikeli kimyasallar içermemekte ve tehlikeli gazlar üretmemektedir. Kullanımından sadece 2 saat sonra ortam tamamen dezenfekte ve dekontamine edilmiş olup güvenle giriş yapılarak kullanılabilinir.

Aerox® bir tüp aracılığı ile kullanılabildiği için bina içindeki havalandırma sistemine veya ısıtma sistemine de bağlanabilir ve sistem içerisindeki istenmeyen kokuların ve mikro - organizmaların yok edilmesinde kullanılabilir.

Aerox®’un Farkı
Aerox®, medikal, hastane, yarı-kritik noktalar, uzun-zamanlı bakım merkezleri kullanması için tasarlanmıştır. Ortamda, hangi mikro-organizmaların bulunduğunun belli olmadığı ortamlarda tercih edilmesi gereken solüsyondur. Bakteri, Fungus, TBC virüsü, Mikobakteri, Virüs ve Sporlar – C. difficile, MRSA ve VRE dahil - geniş spektrumda patojenleri yok eder. Güçlü deodorize eden bir etkiye sahiptir, toksik ya da tehlikeli kimyasallar içermez. Zehirli gaz üretmez. Kullanımından sadece birkaç saat sonra, oda tamamen dezenfekte ve dekontamine edilmiştir.

AEROX® hakkında
Özellikler:
> Geniş spektrumda dezenfeksiyon gerçekleştirir.
> Avrupa etkinlik standartlarının üzerinde performans sağlar.
> Antimikrobiyal reziztansa yol açmaz.
> Doğa dostu, tamamen bio-çözünür özelliktedir.
> Personel ve kullanıcıları korur.
> Yüksek hızlı H2O2 bazlıdır.
> Parasetik asid, Aldehit, Kuaternum ve Klorin kimyasalları içermez.

Avantajlar:
> Kullanıcı, çalışan, ziyaretçi ve müşterilere problem yaratmaz.
> Solunum yoluyla oluşan etkisi yoktur; toksik gaz veya kalıntı bırakmaz, koku oluşturmaz.
> Çoğu zaman hiç veya çok düşük ölçüde durulama gerekebilir.
> Etkin şekilde deodorize eder.

KULLANIMI:
Aseptix Aerox® sadece temizlenmiş odalarda kullanılır (Solüsyonu odaya uygulamadan önce, temizlik yapılması gerekmektedir). Odadaki bağıl nem miktarının, %60’ı geçmemesine dikkat ediniz. Şayet nem miktarı, tavsiye edilen bu orandan yüksek ise basit bir nem alma cihazıyla oran düşürülmelidir. Bağıl nem oranının %50’nin altında olduğu durumlarda en başarılı dezenfeksiyon sonucu almak mümkündür.

1) Pulvarizasyon cihazının kapasitesi ve dezenfeksiyon yapılacak yerin hacmini hesapladıktan sonra, dezenfeksiyon süresini belirleyin.
2) Pulvarizasyon prosedürünü başlatmadan önce, gözle görülen kirleri ortadan kaldıracak şekilde temizleyin. Neme duyarlı eşyaları ve elektronik aletleri ortamdan uzaklaştırın. Hava sirkülasyon cihazlarını, klimaları, kapı ve pencereleri kapalı duruma getirin.
3) Başlama düğmesine basarak pulvarizasyon cihazını çalıştırın, odayı terk edin.
4) Belirlenen sürenin dolmasından sonra, pulvarizasyon cihazı durmaktadır. Dezenfektan gaz yoğunluğunun etkin olabilmesi için zemin ve yüzeylere tamamen çökmesi gereklidir. Bu nedenle dezenfektan uygulama işleminin bitiminden en az 120 dakika sonra ortama girilir.

DEZENFEKSİYON SÜRESİNİ HESAPLAMA
Dezenfeksiyon süresi, kullanılan cihazın püskürtme kapasitesi ve likid hacmine bağlı olarak değişiklik göstermektedir. FOGASEPT pulvarizasyon cihaz 5 litrelik solüsyon tankına sahip olup, dakikada / 70 ml AEROX dezenfektanı pulvarize edebilir kabiliyettedir. Dolayısıyla dezenfektan tank kapasitesi 5000 ml olan FOGASEPT cihaz toplam 72 dakikada / 467 m3 bir alanı AEROX dezenfektan ile doyurabilir özelliktedir.

Örneğin 80 m3‘lük bir odayı dezenfekte etmek için 15ml x80 /1200ml AEROX dezenfektana ihtiyaç vardır. Dezenfeksiyon uygulama işlemi 1200 ml / 70 ml =17.14 dakika içerisinde tamamlanabilir.

KULLANIM YERLERİ:
Ulaşılması zor yüzey ve geniş alan dezenfeksiyonunda güvenle kullanılır. Ameliyathane, acil veya yoğun bakım ünitesi, bebek yoğun bakım odası, yanık ünitesi, hasta tedavi odası ve benzeri kritik veya yarı kritik alanların temizlik sonrası tamamlayıcı dezenfeksiyonu amaçlı uygulanır.

Kuaterner amonyum içeren solüsyonların aksine, kalıntı bırakmaz ve antimikrobiyal dirence yol açmaz. Kullanıcı, çalışan, ziyaretçi ve müşteriler için yüksek güvenlik sağlar.

YÜKSEK DEZENFEKSİYON UYGUNLUĞU
Geniş spektrumda mikrobiyolojik aktivite gösterir; Bakterisidal, Fungisidal, Virüsidal etkiye sahiptir.
Özel ve patentli formülasyonu sayesinde, havada yüksek derişimde Hidrojen peroksit bulundurur ve yavaşça çözünerek yüksek düzey dezenfeksiyon uygunluğu gösterir.
Kabul edilebilir temas süresi; İstenen mikrobiyolojik aktiviteye göre farklılık gösterir. 1-3 saat arasında ortamı tamamen dezenfekte eder. Geniş spektrumda etkinlik ve dezenfeksiyon uygunluğu için, odanın havalandırma yapılmadan en az 3 saat kapalı tutulması önerilir.
5 ile 40 derece arası sıcaklıkta uygulanabilir.

GÜVENLİK:
Sadece gıda temas uygunluğu gösteren içeriğe sahiptir.
Özel ve güvenilir bir “koku göstergesi” sayesinde, odada ilk kullanıldığı zaman bir koku yayar, koku gittiği zaman ise, odadaki Hidrojen peroksit seviyesinin uygun olduğunu gösterir.

TEKNİK DATA
Seyreltme Şekli : Kullanıma Hazır
Etken Madde : Hidrojen peroksit
Surfektan : İçermez
Renk / Form : Şeffaf renksiz
Koku : Kokusuz
pH : 2-3
Su Çözünürlüğü : Tamamen
Temizlik Performansı : Mevcut değil
Durulama : Gerek duymaz.
Köpük : Yapmaz
Görece yoğunluk : 1
Parlama noktası : Yok
Kimyasal stabilite 4 ile 30 derece arası (germisidal özellikleri bu dereceler arasındaki saklama koşullarından etkilenmez)
Raf Ömrü 2 sene. Orijinal ambalajında saklayınız. Direkt güneş ışığından uzak tutunuz. Yüksek dereceden sakınınız.

UYGUNLUK:
Bakterisidal
EN 1040, EN 1276, Staphylococci, MRSA, P.aeruginosa, E. coli hücreleri dahil.
Fungusidal & Yeasticidal
EN 1275, EN 1650, EN 13624
Virüsidal: Alman DVV/RKI standartlarına göre (HIV, HBV, HCV, Influenza, H5N1, H1N1, SARS, (Vaccinia & BVDV))ÜRÜN UYGUNLUĞU:
Tavsiye edilen kullanım şekline uyulduğu takdirde, temizlik ve hijyen gerektiren tüm yüzeylerde kullanılabilir. Aside karşı hassas yüzeylerde ve mermer üzerinde uygulamayınız.

GÜVENLİK NOTU:
Lütfen kullanıcıların güvenlik veri fişini okuyup anladıklarından emin olunuz. Kullanım talimatnamesi, önleyici bilgiler, tehlike anında yapılması gerekenler, ilk yardım uygulamaları veri fişinde yer almaktadır.
Pdf
Pdf ASEPTIX AEROX.pdf
Pdf2
Pdf2 FOGASEPT.pdf

Copyright © 2021. Olcay Sağlık Ürünleri Ltd. Şti. | Tüm hakları saklıdır. | Web Tasarım Areta